Piwo Weissbier - Weizenbier

Piwo Weissbier- Weizenbier to tradycyjne niemieckie piwo często określane również białym winem, dzięki swojej wyklarowanej jasnej barwie . Jest to piwo często przez Niemców określane szlachetnym, pochodzenia pszenicznego. Ten gatunek piwa jest szczególnie związany z Bawarią, jeśli chodzi o piwa niemieckie.

Uznawane jest za elitę wśród niemieckich piw, chociaż jak to często bywa dużo zależy od własnego gustu i smaku. Piwo to jest zdecydowanie piwem nieco mętnym o jaśniutkiej, prawie że białej barwie. Warto zwrócić również uwagę na to, że piwo to znacząco się pieni w porównaniu z innymi niemieckimi specjałami tego typu. Jest to piwo cenione przede wszystkim przez kobiety za swój oryginalny i niepowtarzalny smak i aromat.

Piwo to w swoim smaku wyróżnia i pozwala odnaleźć przyprawy takie jak goździki, cynamon, gałkę muszkatołową, wanilię, a także owoce takie jak cytryny czy banany. Wszystko zależy już tu bowiem od rodzaju składników i słodu użytego do jego produkcji. Niewątpliwie jednak Powo to jest delikatne, lekkie i uwielbiane przez kobiety, które drażni w piwie smak goryczki i kwasoty. Te bowiem jest sporadycznie chmielone i pozwala delektować się naprawdę niezapomnianym smakiem.