Piwo

Wiele osób zgodzi się z twierdzeniem, że piwo to napój magiczny i wielofunkcyjny. Jest najlepszym sposobem orzeźwienia w czasie upalnego lata, przy piwku w gronie przyjaciół można najlepiej podyskutować o wielu sprawach, nie może go również zabraknąć podczas oglądania meczu piłki nożnej lub wieczornego relaksu po trudnym dniu w pracy.


Ten łatwo dostępny napój o niskiej zawartości alkoholu zyskał na całym świecie niewiarygodną popularność. Kraje, które słyną z tradycji warzenia piwa, dostarczają swoje oryginalne trunki do wielu państw, gdzie rozchwytywane są na pniu przez konsumentów.


Historia piwa i jego regionalizacja jest tak barwna, że można ją określić jako "kulturę piwną". Imprezy oraz święta towarzyszące produkcji piwa są w wielu krajach bardzo popularne. Zjeżdżają się na nie smakosze z okolicznych regionów a nawet z zagranicy.


Piwo jako napój "dla każdego" nie może być oczywiście jednowymiarowy. Gatunki i rodzaje tego napoju mogą swą ilością i różnorodnością dorównywać gatunkom wina. Pijalnie piwa, gdzie można skosztować piw różnego pochodzenia i rodzaju dysponują tak ogromną gamą ofert, że pojedynczy smakosz nie zdoła jej ogarnąć w jeden wieczór.


W ciągu ostatnich lat pojawiają się coraz to nowe gałęzie przemysłu piwnego, które zapewniają wszelkie dostępne usługi związane z piwem. Oprócz jego spożywania można między innymi skorzystać z kąpieli piwnych, po których ponoć skóra nabiera zdrowego, złocistego koloru. Omawiany napój używany jest również w lecznictwie oraz w kulinariach.


Na całym świecie jest mało osób, które nigdy nie skosztowały złocistego napoju z pianą na wierzchu. Sposoby nalewania piwa oraz stosowanie do niego różnego rodzaju dodatków przyprawiają niektórych fanów piwa o zawroty głowy. Można wtedy usłyszeć, że piwo jest znieważane! Zwłaszcza narody o mocno rozwiniętych tradycjach piwnych zwracają uwagę na to, jak się piwo nalewa, serwuje oraz konsumuje. Takie osoby bardzo dobrze wiedzą, które piwo jest najlepsze, jakie warto pić, a jakiego należy się wystrzegać. Najlepsze piwo na świecie bez dwóch zdań to ... oczywiście takie, które właśnie wypiliśmy w długi upalny dzień w gronie najbliższych przyjaciół.